top of page

Group

Public·5 members
Elijah Evans
Elijah Evans

Walpurgis Gecesi'nde Sima İçmenin Sırları ve Faydaları27. Benim insanlarım için önemli kutlamalar, 30 nisan ve 31 Ekim günlerindedir yılın. Birine Walpurgis gecesi denilir; diğerine Halloween. Bu günler kutlanır hala bir festival olarak, beni sevmeyenlerce dahi, dünyada.
walpurgis gecesi


Download apk: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fimgfil.com%2F2uqhFG&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw18g-wYB8nPiGhv5wlINEu1Walpurgis gecesi her yıl 30 Nisan - 1 Mayıs akşamı kutlanır ve kökenleri Hristiyanlık öncesine kadar uzanan geleneksel bir Avrupa festivalidir. 1000 yıl önce Harz Dağları'nın yerli halkı bir bahar festivalini kutladı ve yeni mevsimi yüce Germen Tanrısı Wodan'a çeşitli adaklar sunarak karşıladı. Germen folklorunda, yerliler cadıların gökyüzünde at sürdüklerine ve Brocken Dağı'nda bir sığınakları olduğuna inanılıyordu. Yerel halk, onları korkutmak ve kötü ruhları kovmak için ateş yakarlardı, çünkü cadılar görünüşe göre dumanı pek sevmezlerdi. Ayrıca cadılar gürültüyü sevmediği için kilise çanlarını da çalarlardı. Bu nihayet cadıların Brocken'de büyük bir kutlama düzenlediği ve baharın gelişini bekledikleri gecedir.


ifade etmek Walpurgis gecesi sıradan insanda korku ve huşu uyandırır. Walpurgis Night her zaman bir tür şeytanlık ve cadıların cümbüşü ile ilişkilendirilir. Sıradan bir insanın etrafta olup bitenleri ve bunun bir gerçek olup olmadığını anlaması imkansızdır. Antik çağlardan beri atalarımız şeytanları kovmak ve evi kötü ruhlardan temizlemek için Walpurgis Night'ı kullandılar. Bu tatil eski zamanlara kadar uzanır ve pagan inançlarına aittir. Takvimde, 1 Mayıs'a denk gelen kesin bir tarih var. 30 Nisan - 1 Mayıs gecesi, ölülerin tüm ruhları insanlara gelir ve en inanılmaz şeyleri düzenler.


Bol bir yemek ve içkiden sonra cadılar ateşin yanında çılgınca danslar düzenlerler. Beyler - iblisler bir tavada olduğu gibi zıplamayı ve dönmeyi bırakmazlar. Burada, dağdaki herkesin katıldığı ahlaksız ve şehvetli seks partileri düzenlenir. Ne zaman Walpurgis gecesibiter, Sebt gününde insanlar çıplak kemikler ve toynak izleri görürler.


Diğer Avrupa ülkelerinde Walpurgis gecesi havai fişek patlamaları ve yüksek sesler eşliğinde. Gürültüden korkan kötü ruhların ormanlara kaçacağına ve saygın vatandaşları rahatsız etmeyeceğine inanılıyor. Havai fişeklere, gün batımından sonra çocuklar tarafından patlatılır.


Walpurgis gecesi Bavyeralılar için sıkıntı zamanı. Bir tatilde, eğlence için kapılar menteşelerinden çıkarılır ve başka bir yere aktarılırken, kolları macun veya kurumla bulaşır. Ve eğer ağzınız açık kalırsa, bağcıklar ya çalınır ya da birbirine bağlanır.


Böylece, Kelt halkı için 1 Mayıs, yaz döneminin başlangıcından, yani. büyük güneş zamanının gelişi... ama 1 Kasım gecesi kışın gelişinin günü olacak. Sonra bu günlerde doğaüstü dünyasının kapılarının açıldığına inanılıyordu.


Walpurgis Gecesi muhtemelen yılın en mistik zamanıdır ve elbette birçok efsane etrafında toplanmıştır. Ve bazılarının aslında bir temeli var. Bu yazıda buğdayı samandan ayırmak ve bu mayıs gecesi ile ilgili inanışlara açıklık getirmek istiyorum.


Yukarıda bahsettiğim gibi, Walpurgis Night bir tatil, bir pagan doğurganlık tatili ve en büyüklerinden biri. Ve aynı zamanda, cadıların ana meclisi. Keltlerin ana kutlamasının nasıl bir yaygın kötü ruhlar gecesine dönüştüğünü görelim.


Walpurgis gecesi nedir ve nasıl kutlanır? (What is Walpurgis Night and how is it celebrated?)


Walpurgis gecesi ile ilgili efsaneler ve inançlar (Legends and beliefs related to Walpurgis Night)


Walpurgis gecesi kutlamaları nerede yapılır? (Where are Walpurgis Night celebrations held?)


Walpurgis gecesi ve cadılar bayramı arasındaki farklar (Differences between Walpurgis Night and Halloween)


Walpurgis gecesi için en güzel bahar şarkıları (The best spring songs for Walpurgis Night)


Walpurgis gecesi ve İskandinav mitolojisi (Walpurgis Night and Scandinavian mythology)


Walpurgis gecesi ve Saint Walburga kimdir? (Walpurgis Night and who is Saint Walburga?)


Walpurgis gecesi için özel tarifler ve yiyecekler (Special recipes and foods for Walpurgis Night)


Walpurgis gecesi ve pagan kökenleri (Walpurgis Night and its pagan origins)


Walpurgis gecesi için en iyi kostüm fikirleri (The best costume ideas for Walpurgis Night)


Walpurgis gecesi ve Almanya'daki kutlamalar (Walpurgis Night and celebrations in Germany)


Walpurgis gecesi ve Finlandiya'daki Vappu festivali (Walpurgis Night and the Vappu festival in Finland)


Walpurgis gecesi ve İsveç'teki Valborg geleneği (Walpurgis Night and the Valborg tradition in Sweden)


Walpurgis gecesi ve Baltık ülkelerindeki kutlamalar (Walpurgis Night and celebrations in the Baltic countries)


Walpurgis gecesi ve edebiyatta yer alan eserler (Walpurgis Night and works of literature that feature it)


Walpurgis gecesi ve sinemada yer alan filmler (Walpurgis Night and movies that feature it)


Walpurgis gecesi ve müzikte yer alan şarkılar (Walpurgis Night and songs that feature it)


Walpurgis gecesi ve sanatta yer alan resimler (Walpurgis Night and paintings that feature it)


Walpurgis gecesi ve çocuklar için etkinlikler (Walpurgis Night and activities for children)


Walpurgis gecesi ve doğa ile bağlantısı (Walpurgis Night and its connection to nature)


Walpurgis gecesi ve koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen kutlamalar (Walpurgis Night and celebrations that were canceled due to the coronavirus pandemic)


Walpurgis gecesi ve Türkiye'deki ilgi durumu (Walpurgis Night and the level of interest in Turkey)


Walpurgis gecesi ve Türk kültüründe benzer kutlamalar (Walpurgis Night and similar celebrations in Turkish culture)


Walpurgis gecesi ve Türk edebiyatında yer alan yazarlar (Walpurgis Night and writers who feature it in Turkish literature)


Walpurgis gecesi için en uygun seyahat destinasyonları (The best travel destinations for Walpurgis Night)


Walpurgis gecesi ve cadı avları tarihi (Walpurgis Night and the history of witch hunts)


Walpurgis gecesi ve modern cadılık hareketleri (Walpurgis Night and modern witchcraft movements)


Walpurgis gecesi için en iyi kitap önerileri (The best book recommendations for Walpurgis Night)


Walpurgis gecesi için en iyi podcast önerileri (The best podcast recommendations for Walpurgis Night)


Genellikle büyülü ritüeller hakkında yazmam, ama yine de Mayıs gecesi, nasıl direnebilirsin. Daha önce de belirtildiği gibi, Walpurgis Night aynı anda hem büyülü hem de korkutucu olan mistik bir zamandır. Elbette bununla ilgili birçok ritüel var, ben üç tanesinden bahsedeceğim:


Walpurgis Gecesi, 30 Nisan - 1 Mayıs gecesi kutlanır. Bu, cadıların ana meclisi ve doğurganlığa adanmış en önemli pagan bayramlarından biridir (doğurganlık karakterleri genellikle insanlar arasında ölümle ilişkilendirildi, yeraltı tanrısı Hades'in karısı Yunan Persephone örneğini alın. ölülerin, aynı zamanda bereket ve bahar tanrıçası.) Bu, kendine saygısı olan her cadının dikkatle onurlandırmak zorunda olduğu bir bayramdır. Yani, kime uygulandığı, eyer salkımları.


Orta Çağ'da Walpurgis Gecesi'nin cadılar bayramı gecesi olduğuna inanılıyordu. Almanya ve İskandinavya. Cadılar, süpürgelere binip, iblisler ve şeytanla çılgın şölenler ve danslarla vakit geçirdikleri dağ zirvelerine uçtular...


Müslümanların da 30 Nisan'dan 1 Mayıs'a kadar - Kader Gecesi - kaderleri şekillendirme gecesi tatili olması ilginçtir. Kader yine komik bir tesadüf kabul edin. Bu gün, gün doğumunda Müslümanlar, Yüksek Kuvvetlere dönerek havaya parlak bir dilek tutuyorlar ve kimse bizi bunu yapmaktan rahatsız etmiyor.


Özellikle okült bilgisini ihmal etmeyenler için ayrı bir önem taşıyan tarihlerin takviminde Walpurgis Night öne çıkıyor. Muhtemelen, yılın tek bir gecesi, belki de Tüm Azizler Günü (aksi takdirde, Cadılar Bayramı) arifesinde, çok fazla dikkat çekiyor ve onu efsaneler ve gizemli ritüellerle çevreleyen pek çok varsayımın nesnesi haline gelmiyor. Walpurgis Night'ın kökenlerine, geleneklerine ve halesine ve bu büyülü tarihin ötesine bakmaktan korkmayanlara neler getirebileceğine daha yakından bakalım...


"Cadı gecesi"nin özellikleri de Kelt kaynağından - ateşlerin yakılması, Mayıs Direği (veya Mayıs Direği), sayısız ritüel ve fedakarlık - göç etti. Bu arada, doğanın döngüsel doğasına önem verilen Dünya'nın hemen hemen her kültüründe benzer tatiller vardı. Ve her yerde, bugün dünyamız ile ruhlar dünyası arasındaki bariyerin incelir hale geldiğine ve ruhların - hem dost hem de ölümlülere sadık olmayan - dünyayı dolaştığına inanılıyordu.


Bununla birlikte, böylesine "dünya dışı" ve açıkça tehditkar bir lezzet olan bu kutlama, özellikle Avrupa'da - Germen halklarının topraklarında aldı. Almanlar zaten Walpurgis Night'a endişeyle davrandılar ve Hıristiyan din adamları, karakteristik kategoriklikleri ile onları şeytani ayinlerde tanımladılar. çoğu pagan tatilleri. 30 Nisan - 1 Mayıs gecesi kaderinden kaçmadı. Kötü anlamda ünlü Bald Mountain'ın coğrafi olarak Almanya'da bulunması ve adını Brocken'in alması yangını körükledi. Bu nedenle, Walpurgis Gecesi gibi bir tatilin kökeninin tarihi, Hıristiyanlık öncesi dönemlere kadar uzanır.


Tüm eski ritüeller gibi, Walpurgis Gecesi de artık anlamını neredeyse yitirdi, ancak birçok Avrupa ülkeleri ve bugüne kadar, atalarına haraç ödeyerek, bu gecede rekonstrüksiyonlar, kostüm performansları ve başka şekillerde bu parlak ve mistik geleneği hatırlıyorlar. Bu tür kutlamalar özellikle Almanya'da, gizemli "cadı gecesi" nin anavatanında onurlandırılıyor.


Orta Çağ'da merhem hazırlamayı bilen herhangi bir şifacının cadıların sayısına kolayca atfedilebilmesi şaşırtıcı değildir. Böylece pagan inançlarının kalıntıları Engizisyonun elinde yok oldu. Ancak modern walpurgis gece şenliklerine göre, Avrupa tarihinin karanlık sayfalarının çok fazla ilgi gördüğü ortaya çıkıyor.


İfade Walpurgis gecesi Kelimenin tam anlamıyla cadılar gecesi veya cadı şenlik ateşi... Kelime "y" vurgusu ile telaffuz edilir. Bu pagan eylemi, birçok kişinin düşündüğü gibi, kökenini M.Ö. Antik Roma Ortaçağ engizisyonunun protokollerinden başlayarak resmi olarak bahsedilmesine rağmen, cadıların meclisleri ile ilişkilidir.


Meşhur ortaçağ inancı, Walpurgis gecesinde, dağ yamaçlarının tepelerinde düzenlenen ana ziyafetlerinde, cadı seçkinlerinin Almanya ve İskandinavya'nın her yerinden süpürgelerle uçtuklarını söylüyor. Popüler Brocken Dağı Kel'inde şölen, ifadedir kel dağçeviri anlamında Calvary- Vedmalar ve şeytanlar tüm güçleriyle baharın başlamasını engellemeye çalıştılar, sığırlara ve insanlara zarar verdiler.


Bununla birlikte, Walpurgis gecesinin kutlanma yeri farklı uluslar için farklı olabilir, ancak geleneksel olarak bu eylem, açık hava: ormanlarda, tepelerde veya su kütlelerinin yakınındaki geniş orman açıklıklarında.


30 Nisan - 1 Mayıs gecesi, Orta ve Kuzey Avrupa ülkelerinde Walpurgis Gecesi kutlanır. Bu gelenek, Kelt zamanlarına ve geleneksel olarak yılı güneşin dünyaya göre konumuna bağlı olarak yaklaşık sekiz özdeş parçaya bölen sekiz bayramına kadar uzanır. Kış (Yule) ve yaz gündönümü kavramı böyle ortaya çıktı.


Pagan zamanlardan beri, atalarımız en çok bu geceden korkmuş ve bu geceyi beklemiş, Walpurgis gecesinde kötü ruhların, şeytanların ve cadıların büyük Şabat'a Kel Dağ'a uçtuğuna inanmışlardır. Bu nedenle atalarımız Walpurgis Gecesini şeytanları kovmak ve evi kötü ruhlardan temizlemek ve büyük ateşler yakmak için kullandılar.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page